Všetko, čo máme radi.

MedusaGroup

O nás

Na začiatku bolo nadšenie, nové nápady a chuť priniesť nepoznané. Na túto neľahkú cestu sme sa dali v roku 2003, keď sme v historickom centre Bratislavy otvorili našu prvú prevádzku Medusu, nachádzajúcu sa na mieste dnešného Primi pod Michalskou bránou.

 

Medusa priniesla v tom čase nový a svieži pohľad na gastronómiu. Cez deň moderná reštaurácia, v noci klub žijúci zábavou. Začiatok bol ťažký, ale Medusa si získala veľa oddaných fanúšikov a stala sa obľúbeným a vyhľadávaným miestom.  Práve tento úspech nás motivoval a inšpiroval, aby sme po dvoch rokoch priniesli ďalší zaujímavý koncept, fungujúci úspešne až dodnes, Primi.  Roky postupne plynuli a s nimi prichádzali nové reštaurácie a prevádzky. Rio a jeho fantastické lava stone steaky, živelný rockový Barrock, elegantný Le Club, talianske Kubu, legendárne Trafo, moderné kantíny Presto, zdravé a svieže Mercado či Slang pub.

 

Spočiatku sme sa orientovali na našu rodnú Bratislavu, keďže tú poznáme najlepšie. Veľmi dlho sme rozmýšľali, či by naše koncepty mali úspech aj v zahraničí. Po zodpovednom zvažovaní všetkých pre a proti sme sa napokon rozhodli to skúsiť. Nasledovali dlhé mesiace ťažkej práce, až sme v roku 2012 otvorili našu prvú viedenskú reštauráciu. Voľba jej mena bola jasná – Medusa. Naša dlhá a poctivá príprava a všetka vložená energia sa nám vyplatila a viedenskí zákazníci si našu Medusu obľúbili. A preto to vo Viedni chceme skúsiť opäť a v tomto roku tam prinesieme náš populárny koncept Primi.

 

Po cenných skúsenostiach z Viedne sme sa o dva roky neskôr odvážili aj do Prahy. V roku 2013 sme otvorili kantínu Presto a keďže nám naša usilovnosť a vytrvalosť prináša ovocie, tento rok plánujeme aj v Prahe ďalší prírastok.

 

Okrem zahraničia sme nelenili ani doma a s našim krásnym slovenským konceptom pivární Klubovňa sme sa rozhodli ísť aj mimo Bratislavy. Začali sme v srdci Slovenska, v Banskej Bystrici a plánujeme sa dostať až do Košíc. :)

 

Aby sme boli tam, kde sme dnes a mali odvahu a možnosť takto rásť, za tým všetkým sa skrývajú len dva dôvody. Naši výnimoční, verní a nároční zákazníci, ktorí nás každý deň posúvajú dopredu. A roky tvrdej práce naozaj veľkého a oddaného tímu ľudí, z ktorých mnohí sú už vo veľa prípadoch aj dlhoroční priatelia či dokonca rodina. Sme hrdí, že vám dnes môžeme prinášať kulinárske zážitky v desiatkach reštaurácií, barov  a nočných klubov.

 

V každodennom „medúzackom“ živote sa toho deje toľko, že sa nám z toho občas až hlava krúti, ale na konci dňa stačí pochvala od spokojného zákazníka a my vieme, že to má všetko zmysel. Vy, ako naši zákazníci, poznáte len jednu stránku nášho života. Práve našim blogom by sme vás chceli zaviesť aj do zákulisia Medusy, aby ste mohli nahliadnuť, ako sa to u nás celé „pečie“. :)