Všetko, čo máme radi.

Šalát s lososom

Šalát s lososom
13.06.2016

Blíži sa nám leto a obchody a trhy sú plné krásnej čerstvej zeleniny a to je ideálny čas na to, pripraviť si  chutný šalát na obed či večeru. Šéfkuchár Tomáš Falb z Mercado & Mlska pre vás pripravil recept na šalát s lososom.

 

 

Na 2 porcie budete potrebovať:

 

120g mixu šalátových listov (dubový, frissé, lollo biondo & rosso, rukola, baby špenát)

60g šalátovej uhorky

60g cherry paradajok

50g sójových klíčkov

50g mangoldu

1/2 avokáda

200g lososa

4cl brandy

1pl kryštálového cukru

1pl dijónskej horčice

1čl medu kvetového

extra panenský olivový olej

jemná morská soľ

čierne korenie

čerstvý kôpor

1/2 limety

 

 

Postup:

 

Ako prvé si namarinujeme lososa, ideálne aj 2-3 dni vopred. Je to veľmi dôležitý krok, ktorý nám zabezpečí, že marináda prenikne celým lososom. Začneme tým, že na lososový filet nasypeme soľ a cukor v pomere 1:3, pridáme brandy, šťavu z limety, nasekaný čerstvý kôpor a jemne masírujeme lososa pokým sa nám všetky ingrediencie nespoja. Trvá to tak 5 minút. Ak použijete filet s kožou, marinujete iba mäsovú časť. Ak použijete lososa bez kože, v polovici procesu marinovania ho nezabudnite otočiť, aby marináda prenikla z oboch strán. Dáme odležať do chladničky.

 

Dresing si pripravíme zmiešaním dijónskej horčice, medu a oleja. Ak by bol dresing na váš vkus príliš pikantný, pridajte ešte olivový olej.

 

Lososa si nakrájame na 2cm široké plátky a z každej strany opečieme cca 30 sekúnd tak, aby ostal vo vnútri šťavnatý a neprepiekol sa.

 

Následne zmiešame mix šalátových listov, mangold, avokádo, cherry paradajky, uhorku a všetko dobre premiešame spolu s dresingom. Naservírujeme na tanier, posypeme sójovými klíčkami a navrch dáme lososa.

 

 

 

Komentáre