Všetko, čo máme radi.

Pečené karé z mliečneho prasiatka

Pečené karé z mliečneho prasiatka
29.06.2015

Určite ste už postrehli, že sme nedávno vynovili Slang Pub. Dostal nové meno "Slang" a to nie je jediná zmena. Kompletnou rekonštrukciou prešiel okrem inteiréru aj nápojový a jedálny lístok. Ten je plný grilovaných dobrôt, tutoviek k pivu, ale aj jedál domácej kuchyne. A práve na poctivé domáce jedlo vám šéfkuchár reštaurácie Slang, Marián Minárič, pripravil recept. 

 

Pečené karé z mliečneho prasiatka, wok z bielej kapusty s jablkami a vyprážané pivné šúľance 

 

Na 4 porcie budete potrebovať:

 

Prasiatko          Pivné šúľance          Wok z bielej kapusty
1kg bravčové karé, s kožou   240g varených zemiakov   20g bravčovej masti
100ml svetlého piva   120g surových zemiakov   600g bielej kapusty
30g masla   100ml tmavého piva   200g očistených jabĺk
rasca celá   100g hladkej múky   100g kryštálového cukru
soľ, čierne korenie mleté   1 vajce   jablčný ocot
    soľ, čierne korenie mleté   rasca celá
        soľ, čierne korenie mleté

 

Postup:

 

Pivné šúľance

Zemiaky uvaríme do mäkka a necháme vyhladnúť. Následne ich prelisujeme a pridáme najemno postrúhané surové zemiaky. Do tejto zmesi dáme soľ, korenie, pivo, múku a vajcia. Vymiešame kompaktné cesto, z ktorého tvarujeme valčeky. Tie pokrájame na hrubšie šúľance. Dáme variť do osolenej vriacej vody. Keď šúľance vyplávajú na povrch, vyberieme ich a schladíme pod tečúcou studenou vodou. Necháme odkvapkať. Následne šúľance vypražíme v horúcom oleji.

 

    

 

Wok z bielej kapusty

Bielu kapustu očistíme a nakrájame na štyri časti. Vykrojíme hlúby a rozoberieme na listy. Krátko necháme povariť v osolenej vriacej vode. Vyberieme a necháme vychladnúť. Na bravčovej masti orestujeme kapustné listy. Osolíme, okoreníme, pridáme na plátky nakrájané jablká s cukrom. Necháme skaramelizovať. Nakoniec dochutíme jablčným octom.

 

  

 

Prasiatko

Karé z prasiatka si vykostíme a kožu narežeme. Do prasiatka vmasírujeme soľ, korenie, rascu  a necháme odležať. Prasiatko položíme nad gril, kožou dolu, a pomaly ju vypekáme do tmava. Po opečení  mäsko nakrájame na porcie a dáme na 15 minút dopiecť do rúry na 160°C. Necháme odpočinúť na teplom mieste. 

Do výpeku z prasiatka pridáme pivo a krátko povaríme. Nakoniec zjemníme maslom. Prasiatko nakrájame na tenké plátky, uložíme na tanier a podlejeme šťavou. Podávame s ochutenými šúľancami, jablkami a wok kapustou.

 

            

Komentáre