Všetko, čo máme radi.

Dezerty, ktoré si vás podmania svojou neobyčajnosťou

Dezerty, ktoré si vás podmania svojou neobyčajnosťou
04.03.2019

Dezerty vznikajú pod šikovnými rukami mladej kreatívnej cukrárky Veroniky Bušovej. Veronika študovala na prestížnej kulinárskej škole ICC New York v odbore pastry arts a ako sama hovorí, pečenie je pre ňu hobby a oddych.

 

Keďže cukrárina je poctivé remeslo, ktorého základom sú kvalitné suroviny, nenájdete u nás žiadne polotovary. Používame naozajstné maslo, plnotučnú šľahačku a kvalitnú belgickú čokoládu. Punč do nášho punčového rezu si varíme sami, karamel si pripravujeme podľa vlastnej receptúry a vyrábame si aj vlastnú pralinkovú pastu – z rozmixovaných opražených lieskovcov a domáceho karamelu.

 

Pozývame vás s Veronikou na malú ochutnávku. Poďte si s nami zamlsať.

 

Malinový mousse

To je jemná pena z malinového pyré a našľahanej smotany na krehkom domácom maslovom lineckom ceste s extra malinovou náplňou.

 

 

Mango cheesecake 

Pečený cheesecake podľa tradičnej new york receptúry, na korpuse z u nás pečených maslových sušienok s ovsenými vločkami, krémovým vnútrom zo syru Philadelphia, sladený bielou belgickou čokoládou a sviežou polevou z mangového pyré.

 

 

Pavlova tortička s malinami

Alebo aj naša krehká snehová pusinka ♥ Plnená je malinovou redukciou a našľahanou smotanou zdobená čerstvým ovocím.

 

 

Choux veterník (čítaj šu)

Mini veterník z domáceho maslového odpaľovaného cesta s vrchnou chrumkavou craqueline vrstvou a dvoma náplňami. Créme patissiere je žĺtkový puding odľahčený našľahanou smotano,  karamelová šľahačka s domácim karamelom a štipkou soli.

 

Éclair

Je na rozdiel od veterníka tyčinka z domáceho maslového odpaľovaného cesta plnená lahodným žĺtkovým pudingom créme patissiere, odľahčeným našľahanou smotanou a so zrniečkami pravej vanilky.

 

 

 

A ešte naše Tarty, ktorých základ tvorí domáce maslové linecké cesto.

 

Citrón-meringue

Plnený lahodným citrónovým krémom lemon curd z citrónovej šťavy, kôry, masla a žĺtkov zdobený ľahučkým meringom z našľahaných pasterizovaných bielkov.

 

Čokoláda-čučoriedka 

Plnený čokoládovou ganache náplňou z 54% belgickej čokolády, smotany a kyselkavého čučoriedkového pyré, zdobený čerstvými čučoriedkami.

 

Vanilkový krém a ovocie

Plnený créme patissiere s domácim žĺtkovým pudingom so zrniečkami pravého vanilkového struku, zdobený sviežim čerstvým ovocím.

 

Komentáre