Všetko, čo máme radi.

Ktorá pizza je skutočne tá pravá?

Ktorá pizza je skutočne tá pravá?
29.03.2018

Pizza – ako mnoho skvelých jedál, ktoré sa rýchlo rozšírili do sveta – vznikla ako lacný a jednoduchý obed pre pracujúce masy. Taliani už v minulosti poznali plochý chlieb pita od Grékov vďaka spoločnej histórii v Byzantskej ríši. Avšak Taliani so svojou láskou k jedlu nemohli jesť len suché cesto – začali naň dávať ingrediencie, ktoré sú ich srdcu blízke.

 

Dnes si môžeme dať pizzu od výmyslu sveta. S tenkým cestom, s hrubým cestom, s mäsom, s ovocím, dokonca s čokoládou. Kde sa však pizza vzala?

 

 

Aj v Taliansku nájdete rôzne druhy pizze, každý región má vlastnú tradíciu. Napríklad sicílska pizza v minulosti vôbec nepoužívala rajčinový základ. O najrozšírenejšej pizzi – margherite – vieme z histórie najviac.

 

Traduje sa, že vznikla ako pocta kráľovnej Margherite, ktorá navštívila Neapol v roku 1889. Rajčinová omáčka, mozarella a bazalka vytvorili taliansku trikolóru a kráľovná sa do tejto kombinácie okamžite zamilovala.

 

Podľa pôvodného receptu si ju môžete dať v najstaršej talianskej pizzérii Brandi založenej ešte v roku 1780. Od konca roka 2017 je dokonca táto pizza pamiatkou UNESCO a európske úrady ju zaradili do kategórie „zaručená tradičná špecialita“ – zo slovenských jedál patria do tejto kategórie napríklad aj bratislavské rožky. V starodávnej pizzérii Brandi to dnes vyzerá takto: 

 

Aby sa pizza mohla nazývať neapolskou, musí používať iba mozarellu z mlieka vodných byvolov a omáčku z rajčín San Marzano, ktoré rastú na úpätí sopky Vezuv. Vážne. Pravidiel je viacero, všetky nájdete tu

 

A zdá sa, že Neapolčania sú na svoju tradičnú pizzu naozaj citliví. Pobavte sa na ich reakciách po tom, ako im doniesli pizzu hawai :) 

 

Je teda toto tá pravá pizza? Podľa úradníkov áno. Podľa nás je pravá pizza tá, ktorá chutí vám. A samozrejme, musí byť robená s láskou a rešpektom k talianskej kultúre. Tú najtalianskejšiu u nás nájdete v Trattorii La Pala. S jej šéfkuchárom sme robili rozhovor pred nedávnom, prečítať si ho môžete tu.

Komentáre

Martina - 04.04.2018 / 21:03

No s tou Hawaii pizzou to bolo dobre! Takých prípadov je asi viac ako napr. kukurica na pizzu, jesť k nej kečup a podobne. Dokonca som videla už aj hranolkovú a čokoládovú pizzu. Do Vaších reštík chodím často na pizzu a máte ju veľmi dobrú. Samozrejme doma si môžem spraviť iba takúto http://recepty.pozri.sk/recept-vynikajuca-domaca-pizza-440 síce domáca, ale nieje to úplne ono. K dobrej pizze treba aj poriadnú pec čo sa doma nedá. A tiež dobre uležané cesto na čo doma tiež nieje čas. Takže dík za to video a teším sa na pizzu v nejakom Vašom podniku :-)) Držte sa a nieže sa zhoršíte!